منوی فروشگاه بازار هدیه
Your Cart

خرید با چی میچسبه؟ بله با تخفیف ، با کلیک روی محصولات تخفیف دار کالاهای فروش ویژه رو ببین.

سوالات متداول


آیا محصولات ارائه شده در فروشگاه بازار هدیه منحصر به هنرهای دستی اصفهان است؟


خیر , ما سعی کرده ایم بر اساس سلیقه و درخواست مشتریان بهترین محصولات صنایع دستی ایرانی , فارغ از مکان تولید را معرفی و عرضه نمائیم.


محبوب ترین صنایع دستی اصفهان چیست؟


از سری محبوب ترین صنایع دستی اصفهان می توان به فیروزه کوبی , میناکاری , فرش , خاتم کاری و ملیله کاری و … اشاره نمود. البته هنرهای دستی زیادی در اصفهان انجام م شوند که علاقه مندان زیادی در سراسر کشور دارند.


آیا محصولات سفارشی میناکاری برای مشتریان تولید می شود؟


انواع تندیس های میناکاری بصورت اختصاصی برای مشتریان تولید می شود. البته محصولات دیگر نیز مانند گلدان و بشقاب میناکاری می تواند بر اساس سلیقه مشتریان تولید گردد. در صورت سفارش ویژه می توانید با با همکاران ما تماس بر قرار کنید.


میناکاری روی مس چگونه انجام می شود؟


هنر میناکاری روی مس در طی چند پروسه انجام می گردد. گام نخست آماده سازی ظرف مسی , گام دوم لعاب کاری , گام سوم نقاشی و آخرین گام کوره ظرف نقاشی شده. اصفهان مرکز میناکاری روی مس و همدان مرکز میناکاری روی سفال در کشور شناخته می شود.


دلیل تفاوت قیمت ظروف میناکاری شده چیست؟


مهمترین دلیل تفاوت قیمت ها کیفیت محصولات است. بر این اساس امضای استادکار بر روی ظرف نشان از درجه کیفی تولید آن دارد. بسیاری از محصولات صنایع دستی اصفهان به عنوان هدایای تبیلغاتی سازمانی مورد استفاده قرار می گیرند.


آیا از ظروف میناکاری اصفهان می توان در هوای شرجی شهرهای شمالی و جنوبی کشور استفاده کرد؟


بله , ظروف میناکاری شده در پروسه نهایی توسط استادکار در کوره های مخصوص حرارت می بینند. این کار باعث تشکیل لعاب بر روی جداره خارجی آنها می گردد. این لعاب در برابر آب و رطوبت مقاوم است. ظروف میناکاری اصفهان کاملا قابل شستشو است.


چطور از صنایع دستی اصفهان درآمد زایی کنیم؟


شما نخست باید یا در آموزشگاه یا بصورت سنتی نزد استادکار آموزش ببینید و پس از آن هم می توانید برای تولید کنندگان بصورت سفارشی کار کنید و یا بصورت اختصاصی محصولات خود را بفروش برسانید. امروزه تولید و فروش صنایع دستی از طریق فروشگاه های فیزیکی و مجازی انجام می گیرد.


آیا می توان ظروف میناکاری اصفهان را در خانه تولید کرد؟


پس از آموزش نزد استادکار مینا , شما باید ابتدا زیر ساخته آن که ظروف لعاب کاری شده است را تهیه کرده و پس از نقاشی در خانه نزد لعاب کار برده تا در کوره حرارت ببیند. شما می توانید پروسه تولید محصولات میناکاری را در خانه به میزان محدود انجام دهید.


چگونه میناکاری مرغوب را از میناکاری نامرغوب تشخیص دهیم؟


از کنار هم گذاشتن ظروف میناکاری مرغوب و نامرغوب می توان براحتی تفاوت آنها را مشاهده نمود. همچنین کارگاه تولید کننده آن که امضای استادکار پشت ظرف دارد نشان از کیفیت محصول می دهد. فروشگاه بازار هدیه به عنوان تولید کننده محصولات میناکاری و صنایع دستی , در سال های کاری خود سعی داشته بهترین محصولات هنری را به بازار ارائه دهد.

خرید ویژه با تخفیف
مشتریان گرامی می توانند از محصولات ویژه فروشگاه با تخفیف ویژه بهره ببرید.