فهرست بستن

رنگ مخصوص میناکاری

رنگ مخصوص میناکاری

رنگ میناکاری با رنگ های دیگری که برای نقاشی استفاده می شوند کاملا متفاوت است و حتی در میناکاری روی ظروف مسی و سفالی باید از رنگ مخصوص میناکاری اصفهان استفاده کرد که کیفیت و مرغوبیت بالایی داشته باشد تا زحمات هنرمند میناکار از بین نرود. سایت بازار هدیه بهترین مرکز فروش رنگ میناکاری آلمانی با قیمت مناسب و تخفیف های ویژه در خرید عمده آماده خدمات رسانی است. میناکاری اصفهان از بهترین محصولات صنایع دستی ایرانی بشمار می رود.

تماس با واحد فروش: 09019277512

رنگ میناکاری مرغوب و با کیفیت برای ظروف مسی و سفالی
رنگ میناکاری یا به عبارت دقیقتر رنگ مخصوص میناکاری با سایر رنگ هایی که در صنایع دیگر استفاده می شود کاملا متفاوت است و نمی توان از آنها استفاده کرد به همین دلیل هنرمندان، اساتید و هنرجویانی که به شاخه میناکاری صنایع دستی علاقه مند هستند، پیدا کردن مرکز فروش رنگ میناکاری که بهترین کیفیت را عرضه می کند، دغدغه ای اساسی محسوب می شود.همانطور که گفتیم رنگ میناکاری مخصوص این دسته از صنایع دستی است و چنانچه رنگ بی کیفیت تولید شده باشد یا ناخالصی زیادی داشته باشد، کیفیت نقاشی در میناکاری به شدت افت پیدا کرده و ماندگاری خیلی کمی خواهد داشت.

رنگ مخصوص میناکاری
رنگ مخصوص میناکاری

برای تهیه رنگ برای میناکاری می توان به فروشگاه های مختلف به شکل اینترنتی و حضوری مراجعه کرد اما مشکل اصلی در وجود داشتن مراکز معتبری است که بهترین کیفیت رنگ ها را همراه با قیمت مناسب به مشتریان عرضه می کنند و حتی امکان ارسال به کل کشور را هم دارند.
رنگ میناکاری به دو فرم رنگ پودری میناکاری یا همان پودر رنگ میناکاری (ترکیبی از پودر اکسید فلزات با رنگ های گیاهی و معدنی مختلف) و فرم لعابی یا مایع وجود دارد. نوع اول، توسط فرد هنرمند یا استاد مربوطه که تجربه و دانش کافی در مورد نحوه ترکیب پودر رنگ میناکاری با حلال مربوطه را دارد استفاده می شود که در برخی موارد کیفیت آن نیز بهتر است اما نوع دوم رنگ میناکاری یا همان لعابی (مایع) بیشتر مناسب افراد مبتدی است که می توانند از این رنگ های پیش ساخته میناکاری استفاده کنند.

با این حال صرف از نظر نوع رنگ میناکاری خریداری شده، مسأله مهمتر از آن کیفیت آن است که باید در مورد آن اطمینان داشت در غیر این صورت هنگام حرارت دیدن ظروف میناکاری داخل کوره مخصوص، رنگ ها تیره شده و یا حتی ممکن است بریزند و یا اینکه مدتی پس از استفاده، رنگ پریدگی رخ دهد.
سایت بازار هدیه امکان خرید رنگ میناکاری روی سفال و مس را به شکل بسته بندی های پودری و مایع یا لعابی 10 تایی فراهم کرده است تا افراد حرفه ای و مبتدی بتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند و با توجه به اینکه رنگ های پودری آلمانی هستند و رنگ های لعابی نیز با آنها ساخته شده، کیفیت این محصولات کاملا تضمین شده است.علاوه بر این موارد امکان خرید قلم موی میناکاری نیز فراهم گردیده است تا به راحتی بتوانید از رنگ میناکاری بر روی ظروف مدنظر خود استفاده نمایید. برخی افراد مخصوصا افراد مبتدی از پمپ رنگ میناکاری هم استفاده می کنند که بخاطر نوک سوزنی آن خیلی راحت می توانند داخل طرح و نقش های مختلف را پر کنند.

رنگ مخصوص میناکاری
بسته به اینکه ظرف زمینه شما از چه نوعی باشد (سفالی یا مسی) باید رنگ میناکاری روی سفال و یا رنگ میناکاری روی مس تهیه کنید که کاملا از هم متفاوت هستند که بخاطر مقاومت فلز مس نسبت به تحمل دمای بالاتر کوره است تا رنگ ها به خوبی روی آن تثبیت شوند لذا رنگ های آن مقاومت بالاتری باید داشته باشند به نحوی که حدود 100 درجه اختلاف تحمل دمایی بین مس و سفال وجود دارد.کسانی که به دنبال خرید رنگ میناکاری روی سفال یا مس هستند، می توانند از رنگ میناکاری به شکل پودر یا مایع در بسته های 10 تایی استفاده کنند که در آن رنگ های لاجوردی، فیروزه ای، قرمز (سرنج)، گل ماشی، زرد زعفرانی، مشکی، سبز مغز پسته ای، سبز ویکتوریا و صورتی به چشم می خورند. توجه داشته باشید که رنگ سفید در میناکاری وجود ندارد و در صورتی که نیاز به استفاده از چنین رنگی در طرح های میناکاری وجود داشته باشد، با تراشیدن سطح و رسیدن به لعاب از رنگ سفید آن کمک می گیرند.

رنگ مخصوص میناکاری
رنگ مخصوص میناکاری

نکته بسیار مهم: به هیچ وجه از رنگ میناکاری مخصوص ظروف سفالی برای ظروف مسی استفاده نکنید چرا که تحمل دمایی آنها مشابه نیست و کیفیت یکسانی ندارند و عملا غیر قابل استفاده است. همچنین اگر تجربه کافی در درست کردن رنگ میناکاری ندارید از نوع لعابی یا مایع رنگ میناکاری که به شکل پیش ساخته هستند استفاده نمایید.نکته بسیار مهم: به کسانی که در زمینه حرارت دهی ظروف در کوره تجربه کافی ندارند می توانند این کار را روی یک تکه ظرف تست کنند تا زمان و میزان حرارت مورد نیاز و درست کوره را پیدا کنند و سپس بر روی ظروف اصلی انجام دهند.

برای اینکه متوجه شویم رنگ میناکاری خرید شده مرغوبیت و کیفیت مناسبی دارد، پودر آن را در دست بگیرید. نباید سنگریزه و یا حالت گلوله شدن در آنها مشاهده شود چون باعث نچسبیدن درست و کامل رنگ ها به بدنه ظروف خواهد شد و زحمات شما از بین می رود. ضمنا اگر کیفیت رنگ پودری میناکاری برای شما مسلم شد، رنگ مایع را هم از همان برند یا مدل خریداری کنید چرا که از همان رنگ های پودری تولید شده است.

انواع رنگ میناکاری لعابی
همانطور که توصیه کردیم افراد مبتدی که از درصد اختلاط پودر رنگ و حلال مورد نظر اطلاع و تخصص کافی ندارند بهتر است که از رنگ های مایع یا لعابی استفاده کنند که به رنگ میناکاری پیش ساخته یا آماده هم معروف هستند.نکته مهمی که وجود دارد این است که در هر صورت هنرمند میناکار باید از میزان درجه حرارت کوره و مدت زمان حرارت دهی داخل آن مطلع باشد که این مورد هم نیاز به تخصص و تجربه دارد. به همین دلیل افرادی که در هر زمینه کاملا مبتدی هستند و تازه وارد زمینه کار با رنگ میناکاری شده اند می توانند از لعاب سرد میناکاری استفاده نمایند که نیازی به حرارت دیدن در کوره ندارند.

ساخت رنگ میناکاری

چنانچه تصمیم دارید که رنگ پودری میناکاری را سفارش دهید لازم است که از ترکیب یا نسبت صحیح اجزای تشکیل دهنده رنگ میناکاری به شکل پودری مطلع باشید. ابتدا باید بَس که ترکیبی از صمغ عربی و گلیسیرین است هست را درست کنید. صمغ برای چسبندگی کافی رنگ های میناکاری روی ظروف و گلیسیرین هم برای حرکت روان و راحت قلم موی مخصوص میناکاری برای رنگ آمیزی است. اطلاع از نسبت صحیح و درست ساخت بَس بسیار اهمیت دارد در غیر این صورت مشکلات زیادی مثل ریختن رنگ در کوره، تیره و تار شدن و غیره رخ خواهد داد.

برای اینکه رنگ میناکاری براق شود و در اثر حرارت تیره نشود باید گلیسیرین و صمغ را به نسبت 2 به 1 با هم ترکیب کنید و سپس پودر رنگ میناکاری که خریده اید را با آن مخلوط کنید تا خشک شود و حالتی شبیه به رنگ گواش به خود بگیرد. سپس هر موقع خواستید استفاده کنید، رنگ ساخته شده را با کمی آب مثل نحوه استفاده از آبرنگ ترکیب نمایید.

نکات بسیار مهم:

  • در صورتی که نسبت صمغ بیشتر از حد مجاز باشد، رنگ مربوطه حالت گِل مانند به خود گرفته و غلیظ می گردد و ظرف را هم کدر خواهد کرد.
  • اگر هم بیش از حد از گلیسیرین استفاده کنید، ترکیب نهایی خیلی شل خواهد شد.
  • ترکیب رنگ میناکاری پودری که با صمغ و گلیسیرین درست کرده اید را باید هر بار پس از مصرف داخل یخچال بگذارید در غیر این صورت کیفیت آن از دست می رود.

البته همانطور که گفتیم علاوه بر اینکه باید بتوانید طبق نسبت های مشخص شده و با تجربه و تخصص خود رنگ میناکاری به شکل پودری را آماده استفاده کنید، محلی که از آنجا رنگ های میناکاری را تهیه می کنید بسیار حائز اهمیت است که کیفیت بالایی داشته باشد چون در برخی مواقع خراب شدن رنگ و کیفیت نداشتن آن بخاطر بی کیفیت بودن مواد اولیه است.
توجه داشته باشید که قیمت رنگ میناکاری در حالت پودری نسبت به مایع یا همان لعابی مقداری بیشتر است چون کیفیت نهایی بیشتر خواهد بود. ضمنا سایت بازار هدیه اولین و تنها مرکز عرضه و فروش رنگ های مخصوص میناکاری آلمانی است و لذا کیفیت، مرغوبیت و ماندگاری آنها کاملا تضمین شده است.

رنگ میناکاری را از کجا بخریم؟
سایت بازار هدیه با وارد کردن رنگ میناکاری آلمانی که مرغوبترین و بهترین نوع رنگ های مخصوص میناکاری برای زمینه های سفالی و مسی به شمار می رود، آماده عرضه آنها به تمامی نقاط ایران است که می توانید به صورت بسته های 10 تایی و حتی به شکل عمده به صورت آنلاین خرید نمایید که در خرید عمده رنگ میناکاری از تخفیف های عمده نیز بهره مند خواهید شد.برخی از مشتریان نیز که تجربه کافی در زمینه خرید رنگ میناکاری ندارند، این سؤال برایشان مطرح می شود که از کجا بدانند کدام رنگ میناکاری را باید خریداری کنند و به چه مقدار رنگ نیاز دارند؟ سایت بازار هدیه در این زمینه نیز به فکر مشتریان خود بوده است.

شما مشتریان عزیز می توانید از طریق شماره تلفن های درج شده در سایت، با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان بتوانید بهترین محصول را انتخاب نمایید. ضمن اینکه امکان سفارش محصول به شکل 24 ساعته و حتی روزهای تعطیل وجود دارد و ارسال بسته شما با بسته بندی کاملا شیک و البته امن به درب منزل یا آدرس مشخص شده ارسال خواهد شد.رنگ میناکاری آلمانی به شکل پودری و بسته های 10 تایی با قیمت مناسب در سایت بازار هدیه سفارش دهید.

 

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
بازار هدیه
Product Name
رنگ مخصوص میناکاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *