فهرست بستن

میناکاری روی سفال در اصفهان

میناکاری روی سفال

میناکاری روی سفال در اصفهان هنری ترکیبی از میناکاری و سفالگری که قدمت این دو مجموعا به بیش از 10 هزار سال قبل از میلاد مسیح می رسد. این هنر صنایع دستی ابداعی شهر لالجین همدان است که امروزه با همان کیفیت در اصفهان تولید می گردد. در این مطلب ضمن آشنایی با نحوه ساخت با مزایای خرید نیز آشنا خواهید شد. به مرجع میناکاری سفال اصفهان خوش آمدید! میناکاری روی سفال در اصفهان با ارزش هنری بی نظیر است.میناکاری روی سفال در اصفهان که هنر ابداعی شهر لالجین همدان است و اصالت آن به این شهر باز می گردد، از هنرهای بسیار پرطرفدار و پرفروش اصفهان می باشد که به دلیل ترکیبی بودن ذات این نوع صنایع دستی بسیار مورد توجه قرار گرفت.امروزه تمایل هنرمندان و اساتید صنایع دستی ایران به سمت ترکیب هنرهای صنایع دستی رفته که در اثر ترکیب با تجربه، سابقه، ذوق و شوق هنری خود، اثر بی نظیری را پدید می آورند که نمونه شاخص آن در میناکاری، میناکاری روی سفال در اصفهان است.

تماس با واحد فروش: 09019277512

 

میناکاری روی سفال
میناکاری روی سفال

میناکاری به تنهایی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بوده و شناخته شده ترین هنر صنایع دستی ایران و جهان است که از آن شاخه های مختلفی بوجود آمده که در کنار میناکاری روی سفال اصفهان می توان به مس و پرداز نیز اشاره کرد.مجموع قدمت میناکاری و سفالگری به ده ها هزار سال می رسد که در هیچ نمونه ترکیبی از صنایع دستی نمی توان مشاهده کرد! برخلاف گذشته که صنایع دستی بیشتر به شکل تزئیناتی و حتی با زمینه طلا و نقره انجام می شدند اما امروزه از زمینه های مختلف مثل مس و حتی جدیدتر از آن سفال نیز استفاده می شود که علاوه بر جنبه تزئیناتی برای افراد، جنبه تزئیناتی برای منازل و ادارات و حتی فراتر از آن جنبه کاربردی و مصرفی نیز دارند.

خرید از فروشگاه

یکی از دلایل محبوبیت روزافزون و فروش فوق العاده بالای صنایع دستی ایران مخصوصا میناکاری روی سفال در اصفهان، پیدایش جنبه مصرفی و کاربردی آنها و خارج از شدن حالت تک بُعدی است که افزون بر این می توان به افزایش تنوع در طرح و نقش و تنوع در ظروف نیز اشاره کرد.سایت بازار هدیه جهت کاربردی تر کردن محصولات صنایع دستی مخصوصا از نوع میناکاری روی سفال در اصفهان دست به اقدامی مبتکرانه زده و آن هم چیزی نیست جز تولید تندیس ها و هدایای تبلیغاتی از جنس میناکاری روی سفال که با بهترین کیفیت و به درخواست مشتریان در طرح و نقوش مختلف تولید می شوند و از این حیث جامع ترین کلکسیون ظروف، تندیس ها و هدایای تبلیغاتی را داراست.ضمنا توصیه می کنیم از این پس به درخواست انجمن هنری سفال و سرامیک لالجین به جای استفاده از الفاظی مثل «میناکاری سفال» یا «سفال میناکاری»، از تکنیک «میناکاری لعاب برجسته» یا «میناکاری روی سفال برجسته» یا «سفال لعاب برجسته» استفاده شود.

آموزش میناکاری روی سفال

در این بخش از سری مطالب آموزش سایت بازار هدیه، قصد داریم میناکاری روی سفال در اصفهان را آموزش دهیم که هر سال دوره ها و کارگاه های آموزشی آن در سطح شهرهای مختلف برگزار می شود تا زمینه برای یادگیری هنرمندان و علاقه مندان به صنایع دستی فراهم شود.
توجه داشته باشید با توجه به اینکه اساتید و هنرمندان اصفهانی بهترین دوره ها نزد اساتید مشهور در لالجین همدان گذرانده اند، امروزه ساخت ظروف میناکاری روی سفال در اصفهان به فرم های مختلف، اختلاف کیفیت چندانی با شهر لالجین همدان ندارد و دقیقا طبق همان اصول ساخته می شوند.
برای اینکه بیشتر با مراحل ساخت ظروف میناکاری بر روی زمینه سفالی آشنا شوید مراحل ساخت آن را در این قسمت به صورت خلاصه و مفید ذکر کرده ایم:

قدم اول خرید وسایل لازم: ابتدا وسایل لازم برای شروع به کار را تهیه کنید که از جمله وسایل ضروری سرامیک، سفال خام، شابلون، سیاه قلم، لعاب مخصوص به صورت پودری یا مایع (برای افراد مبتدی) و غیره هستند که توصیه می کنیم کیفیت بالای آن را تهیه کنید چرا که میناکاری هنر بسیار ظریف و دقیقی است و کل کیفیت کار به نقاشی و لعاب آن بستگی دارد..

قدم دوم انتخاب ظرف و صیقلی کردن سطح آن: ظرف مورد نظر که قصد دارید میناکاری روی آن انجام شود را انتخاب کرده و با سمباده مخصوص، شروع به صیقل دهی کنید تا هیچ برآمدگی یا زبری وجود نداشته باشد. معمولا میناکاری روی سفال در اصفهان به شکل بشقاب و گلدان بیشتر از همه فروش دارد که در ساخت تندیس و هدایای تبلیغاتی نیز از آنها استفاده کرده ایم.

قدم سوم انجام مرزبندی برای کمک به شابلون زنی: در این مرحله باید بستر خود را آماده پیاده سازی طرح و نقش کنید و چون تقارن بسیار اهمیت دارد باید این کار را به کمک خطوطی که از مرکز ظرف رسم می کنید انجام دهید. فواصل بین خطوط از یکدیگر باید کاملا یکسان باشد تا دقیقا موقع پیاده سازی طرح ها به کمک شابلون بدانید روی چه مسیری باید انجام شود تا تقارن به هم نریزد. طبیعتا انجام این کار روی ظرفی مثل بشقاب بسیار ساده تر از گلدان، قندان و غیره است که فرم هندسی برجسته و پیچیده ای دارند که سنگ محک هنر، تجربه و مهارت اساتید سازنده است.

قدم چهارم قراردهی شابلون و پر کردن آنها با پودر مخصوص: این مرحله از انجام میناکاری روی سفال در اصفهان با قراردهی شابلون روی خطوطی که در مرحله قبل رسم کرده اید شروع می شود و سپس داخل آنها را باید با پودر مخصوص میناکاری پر کنید تا فرم طرح شابلون روی ظروف نقش ببندد که در طرح های ظریف تر باید دقت بیشتری به خرج داد تا از داخل آن بیرون نریزد. توجه داشته باشید که اگر پودر و جوهر بی کیفیت استفاده شود به مرور طرح و نقش ظروف کمرنگ شده و زیبایی خود را از دست می دهند.

قدم پنجم سیاه قلم زنی است: به کمک سیاه قلم (ترکیب گرافیت و چسب)، حد و مرزهای هر طرح کاملا مشخص می شوند و موقع حرارت دهی در داخل کوره نیز رنگ و لعاب به خوبی تثبیت می شوند. افراد مبتدی می توانند به کمک پمپ مخصوص این کار را انجام دهند که نوک سوزنی داشته و برای پر کردن خط های بسیار ظریف نیز مشکلی پیش نخواهد آمد. البته باید دقت داشته باشد که میزان فشار خروجی پمپ و غلظت محلول بسیار اهمیت دارد. این مرحله نیز باید به دقت انجام شود که میناکاری روی سفال در اصفهان بخاطر استفاده کردن از بهترین جنس سیاه قلم، کیفیت بالایی دارد.

مرحله ششم انتخاب رنگ: رنگ بندی میناکاری روی سفال در اصفهان نسبت به زمینه مسی تنوع بیشتری دارد و این خاصی میناکاری روی سفال است که هنرمند دایره انتخاب رنگ بسیار گسترده تری دارد اما به هر میزان که تنوع رنگ بیشتر، کار هنرمند نیز سختتر می شود چون باید به نحوی رنگ ها انتخاب شوند که مشتری پسند باشند و جلوه بسیار خوبی داشته باشد، هم رنگ انتخابی با طرح روی ظرف تناسب داشته باشد مثلا برای طرح گل و مرغ، رنگ قرمز برای گل و تنوعی از رنگ های شاد برای پرنده، و هم اینکه رنگ های انتخاب شده اثر همدیگر را خنثی نکنند. در این مرحله نیز می توان از پمپ های مخصوص میناکاری روی سفال در اصفهان برای انتقال رنگ و لعاب استفاده کرد.

قدم هفتم حرارت دهی: حرارت دهی برای میناکاری روی سفال با میناکاری روی مس کاملا متفاوت است و حتی زمان حرارت دهی نیز فرق دارد و نسبت بین این دو را فقط اساتید با سابقه و حرفه ای می دانند. حرارت دهی باعث می شود رنگ و لعاب تثبیت شوند که البته از فِرِد یا دانه های ریز شیشه نیز باید استفاده گردد و تنها حرارت دیدن کارساز نیست.

 

خرید میناکاری روی سفال

مشتریان همیشه از ما سؤال می پرسند که بین خرید ظروف میناکاری روی سفال در اصفهان با ظروف میناکاری روی مس مردد هستند و اصلا چرا باید زیبایی و کیفیت کاری میناکاری روی مس و سابقه و قدمت بسیار زیاد آن را رها کنند و میناکاری روی سفال خریداری نمایند؟در جواب این دسته از عزیزان همیشه خاطر نشان کرده ایم که هر یک از هنرهای صنایع دستی زیبایی و کاربرد خاص خود را دارند و اساسا مقایسه آنها از لحاظ اخلاقی و هنری و دیدگاه حرفه ای گری کار درستی نیست. پیدایش میناکاری روی سفال در اصفهان نیز ایده ها و اهداف خاص خود را داشته که تولید آن را برای هنرمندان و خرید آن را برای طرفداران هنر میناکاری و کلا صنایع دستی کاملا توجیه می کند.

مهمترین دلایلی که به شما می گویند چرا باید میناکاری روی سفال در اصفهان را خرید عبارتند از:

  • تعداد طرح و نقش میناکاری روی سفال بیشتر است.
  • تعداد رنگ های بکار رفته به 20 نوع می رسد که برای زمینه فلزی مثل مس نهایتا 10 نوع است.
  • قیمت نهایی برای خرید به مراتب کمتر است و لذا امکان برخورداری از هنر میناکاری را برای همه امکان پذیر ساخته است.
  • جنبه کاربردی هم دارند و چنانچه آسیب ببینند متحمل ضرر زیادی نشده اید.
  • امکان کسب درآمد از طریق هنر میناکاری روی سفال در اصفهان برای زنان خانه دار راحتتر است و سایت بازار هدیه نیز از چنین کسب و کارهای خانگی و مستقل به شرط دارا بودن استانداردهای کاری این مجموعه، حمایت کرده و محصولات آنها را به فروش می رساند.
  • بهترین گزینه برای جایگزین شدن با کالاهای خارجی با قیمت های سرسام آور است.
  • تولیدات هدایای تبلیغاتی و تندیس ها از میناکاری روی سفال در اصفهان، بسیار مورد استقبال شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی بوده که با قیمت مناسب شیوه بازاریابی بسیار جدیدی نیز هست که در خرید عمده تندیس و هدایای تبلیغاتی صنایع دستی امکان سفارشی سازی و درج نشان تجاری نیز وجود دارد.
  • بهترین مورد برای تزئینات دکوراسیون داخلی با صرف هزینه معقول

 

فروش میناکاری روی سفال

سایت بازار هدیه در زمینه خرید و فروش میناکاری روی سفال در اصفهان بزرگترین مرکز و مرجع هنرمندان و هنردوستان کشور محسوب می شود که در زمینه تولیدات تندیس و هدایای تبلیغاتی که در آنها از میناکاری روی سفال نیز استفاده شده جامع ترین کلکسیون را در اختیار دارد که شامل تنوع در طرح و نقش، تنوع در تندیس برای مناسبت های مختلف، تنوع در سفارشی سازی محصولات در صورت خرید عمده و تنوع قیمتی و ست های میناکاری روی سفال در کشور می باشد.جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل کنید و سپس اقدام به ثبت سفارش نمایید. میناکاری روی سفال در اصفهان، زیبایی و تنوع عالی با قیمت مناسب به شکل تندیس، هدایای تبلیغاتی و ظروف دکوری می باشد.

 

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
بازار هدیه
Product Name
میناکاری روی سفال در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *