فهرست بستن

میناکاری اصفهان جلوه زیبایی هنر ایرانی

میناکاری اصفهان

میناکاری اصفهان نمونه اعلاء و بسیار مرغوب میناکاری در کل کشور است و این را مدیون اساتید زبردست و ماهر این حرفه می داند که عمر خود را وقت صنایع دستی کردند تا این میراث هنری و تمدن دیرینه کشور به دست فراموشی سپرده نشود. در جهت ارتقای این هنر ارزشمند، سایت بازار هدیه با داشتن کارگاه های خصوصی کلیه مراحل از تولید تا عرضه مستقیم را مدیریت می کند. میناکاری اصفهان را جرأت می توان بهترین و متنوع ترین میناکاری ایران نامید که در آن به خوبی هر چه تمامتر شاهد ترکیب شاهکارانه و استادانه رنگ، آتش، هنر و فلز هستیم و به بهترین شکل توانسته این میراث هنری اصیل با قدمت بیش از 5000 سال را زنده نگه دارد.میناکاری معروف اصفهان در حال حاضر میناکاری استاد مرتضی اسماعیلی است که برادر بزرگوار ایشان استاد حسین اسماعیلی نیز تلاش های بسیار زیادی در جهت ارتقاء و حفظ این هنر بسیار زیبا انجام دادند و این اساتید به همراه سایر اساتید ارجمند میناکاری، عمر خود را در این راه وقف کردند تا میناکاری اصفهان، نماد تمام قد این هنر اصیل و ماندگار ایرانی باشد که نمونه آن در هیچ جای دنیا پیدا نمی شود.

تماس با واحد فروش: 09019277512

از کنار اساتید میناکاری شاگردان حرفه ای و خوش ذوقی آموزش دیدند که باعث گسترش میناکاری اصفهان به سایر شهرهای ایران نظیر تهران، شیراز، همدان، زنجان، تبریز و غیره نیز شد تا پاسخگوی نیاز داخلی بازار این شهرها باشند و بتوانند محصولات میناکاری را در همه جای ایران به شکل گسترده عرضه کنند.فروش میناکاری اصفهان محدود به فروش داخلی نیست بلکه صادرات آن نیز بسیار فعال است و در بین صادرات صنایع دستی مختلف، بیشترین سهم را دارد. اکنون کشورهای متعدد منطقه و بزرگ اروپایی در جهان از جمله اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، عراق، پاکستان، آلمان و غیره از مشتریان همیشگی این محصولات هستند.

میناکاری اصفهان
میناکاری اصفهان

میناکاری در اصفهان

تاریخچه میناکاری همانطور که گفته شد به حدود 5000 سال پیش باز می گردد که در نزد شاهان دوره های مختلف زیورآلات مختلف از جنس طلا و نقره اهمیت بسیار زیادی داشت و میناکاری نیز توانسته بود جلوه و ارزش هنری و مادی بسیار زیادی به آنها ببخشد و متعلق به طبقه مرفه و درباریان بود. رفته رفته میناکاری در طی دوران مختلف دچار تغییر و تحول های گوناگونی شد و فراز و نشیب های زیادی را متحمل گردید تا اینکه در دوران صفویان به اوج خود رسید و میناکاری اصفهان با مرغوبیت، کیفیت و اصالت امروزی خود از آن زمان مطرح گردید.در طی این دوران، از ابتدا تا کنون جنبه های مختلفی به میناکاری اصفهان اضافه شد مثل میناکاری اصفهان روی مس، طلا و جواهرات، میناکاری مس و پرداز، میناکاری مس و خاتم، میناکاری مس و فیروزه و میناکاری روی سفال (با اصالت شهر لالجین همدان) تا تنوع زیاد آن بتواند سلیقه های مختلف را پوشش دهد.

خرید از فروشگاه

خرید میناکاری

با توجه به موارد گفته شده در می یابیم که چرا میناکاری استان اصفهان در کل کشور زبانزد خاص و عام است و همه به دنبال خرید محصولات میناکاری و کلیه صنایع دستی از اصفهان هستند.در زمینه رشد و اعتلای میناکاری اصفهان، سایت بازار هدیه نیز بسیار خوش درخشید. این سایت برای اولین بار عرضه جامع ترین و کامل ترین کلکسیون هدایای تبلیغاتی و تندیس های صنایع دستی را شروع کرد به نحوی که امروزه مشتریان آن از مشتریان معمولی و خرید به صورت تکی تا سازمان و ارگان های خصوصی و دولتی را شامل می شود.

ظروف مسی نقاشی میناکاری اصفهان

در حال حاضر اساتید میناکاری در اصفهان و سایر شهرهای کشور به شکل های مختلفی مشغول ساخت ظروف میناکاری هستند که به توضیح آنها می پردازیم:

  1. مینای حجره بندی: در این شیوه، اساتید میناکاری از سیم های برنجی استفاده می کنند. نقش این سیم ها در مشخص کردن نقوش مختلف بر روی بدنه فلز مس است که محکم سازی آنها نیز با لحیم کاری انجام می شود و چون در نهایت طرح های مختلف هر کدام به شکل حجره به نظر می رسند به میناکاری حجره ای نیز معروف شده است. در مرحله بعدی داخل هر بخش را با رنگ مخصوص پر می کنند و محکم سازی و تثبیت آن در کوره با دما و زمان مشخص که فقط استاد میناکاری از آن اطلاع دارد صورت می گیرد. این شیوه میناکاری اصفهان، قدیمی ترین متد است که چندان استفاده نمی گردد.
  2. مینای نقاشی: رایج ترین و بهترین شیوه تولید ظروف میناکاری مختلف همین نوع است که به آن مینای رنگ آمیزی شده هم می گویند که متد آن با نوع حجره بندی کامل متفاوت است. در این متد ابتدا برای تثبیت لعاب و مینایی که روی ورقه مسی قرار گرفته در داخل کوره میناکاری، تحت دما و زمان مشخص، حرارت می دهند. پس از این مراحل نوبت به رنگ آمیزی می رسد که دو روش رنگ پودری (ترکیبی از پودر میناکاری + آب + گلیسیرین) یا (ترکیبی از پودر میناکاری + عصاره اسطوخودوس) استفاده می گردد.
    مرحله آخر نیز پخت رنگ است که کمک می کند رنگ آمیزی های انجام شده تثبیت گردند که بسیار حائز اهمیت است چون اگر زمان و دمای حرارت دهی در کوره اگر زیادتر از حد مجاز باشد، رنگ های می سوزند و اگر کمتر از حد مجاز باشد به دلیل عدم تثبیت کافی، در اثر شستشو و یا در گذر زمان از بین می روند. مدت و دمای مناسب را فقط اساتید میناکاری اصفهان می دانند.
  3. حکاکی: این شیوه میناکاری اصفهان اکثرا برای مواردی است که قصد داشته باشند روی جواهرات میناکاری انجام دهند یا کاملا سفارشی سازی شده باشد. به این دلیل به میناکاری حکاکی معروف شده چون طرح و نقوش بر روی ظرف فلزی مسی حک می شوند و رنگ آمیزی داخل آنها نیز با قلم ویژه ای صورت می گیرد. بخش هایی که فرو رفته هستند پر رنگتر از سایر بخش ها به نظر خواهند رسید چون رنگ بیشتری گرفته اند.

 

میناکاری اصفهان
میناکاری اصفهان

میناکاری اصفهان روی مس

میناکاری اصفهان توسط اساتید برجسته و حرفه ای به کمک پودر رنگ انجام می شود تا با نسبت هایی که خودشان اطلاع دارند ترکیب رنگ مورد نظر را ایجاد کنند و تنوع رنگی نیز زیاد است و تنها رنگ سفید میناکاری نداریم و در مواقع لزوم با کندن لعاب رنگ سفید را در ظرف ایجاد می کنند.رنگ های پیش ساخته میناکاری یا مایع بیشتر برای افراد مبتدی است که هنوز تجربه و مهارت کافی در ساخت رنگ پیدا نکرده اند. در هر صورت لازم است کلیه لوازم میناکاری را از فروشگاهی کاملا معتبر تهیه کنید.مفتخریم اعلام کنیم که در سایت بازار هدیه علاوه بر عرضه و فروش به متنوع ترین محصولات و هدایای تبلیغاتی و تندیس های بسیار زیبا، لوازم میناکاری بسیار با کیفیت و تضمینی هم به فروش می رسانیم.

بهترین میناکاری اصفهان

همانطور که می دانید میناکاری اصفهان خرید بسیار بالایی دارد و بخش عمده خرید صنایع دستی کل کشور را نیز به خود اختصاص داده است و در این بین میناکاری روی مس بالاترین رتبه را دارد. اساتید استان اصفهان میناکاری ظروف را با دقت بسیار زیاد و ذوق هنری زاید الوصف خود انجام می دهند که هر مرحله و کار آنها حاصل چندین دهه تجربه است.میناکاری اصفهان قیمت های بسیار خوبی دارد و با اینکه در ساخت آنها از مرغوب ترین مس و اصیل ترین طرح و نقش ایرانی کمک گرفته شده و از پودرهای رنگ تست شده بسیار با کیفیت استفاده می شود، قیمت درج شده برای آنها بسیار پایین تر از ارزش واقعی مادی و هنری این ظروف و هدایای تبلیغاتی است.میناکاری اصفهان به شکل ظروف مختلف مثل؛ بشقاب میناکاری اصفهان، تابلو میناکاری اصفهان، ساعت میناکاری اصفهان، قندان میناکاری اصفهان، قاب میناکاری اصفهان، گلدان میناکاری اصفهان و غیره در سایت بازار هدیه در اندازه و طرح های مختلف به فروش می رسند.

میناکاری ایران اصفهان

علاوه بر تنوع بی نظیر، قیمت بسیار مناسب و کیفیت تضمین شده محصولات که زیر نظر اساتید برجسته اصفهان تولید می شوند، سایت بازار هدیه نسبت به سایر رقبا، مزایای متمایز کننده دیگری هم دارد که عبارتند از:

  • تمامی محصولات همراه با شناسنامه ساخت و اصالت کالا به فروش می رسند که تضمین کننده کیفیت و مرغوبیت ساخت است.
  • تمامی محصولات در سایت بازار هدیه، تولید کارگاه های داخلی این مجموعه و زیر نظر بهتر اساتید میناکاری اصفهان است و لذا هم افراد واسطه حذف می شوند و قیمت ها بسیار مناسب هستند و هم کیفیت آنها تأیید شده است.
  • سومین مزیت رقابتی محصولات میناکاری اصفهان در سایت بازار هدیه، عرضه انواع هدایای تبلیغاتی و تندیس های صنایع دستی است که به شکل ست و نیم ست با قیمت بسیار عالی به فروش می رسند.

بازار میناکاری اصفهان

هدایای تبلیغاتی و تندیس های صنایع دستی مخصوصا از نوع میناکاری اصفهان هم به دلیل قابلیت کاربرد تزئینی در منازل و محل کار محبوبیت و فروش بسیار زیاد به صورت تکی داشته است و هم به دلیل اینکه بهترین جایگزین برای خرید تندیس ها و کالاهای خارجی هستند و قیمت بسیار مناسبتری هم دارند به شکل عمده هدایای تبلیغاتی و تندیس های صنایع دستی فروش بسیار خوبی را از سمت سازمان ها و ارگان های خصوصی و دولتی کشور تجربه کرده است.شما می توانید برای هر مناسبت خاص مثل روز معلم، روز پرستار، مناسبت ها، جشنواره ها و مراسم تجلیل از افراد برگزیده مسابقات و همایش ها و حتی کارکنان و کادر نمونه از هدایای تبلیغاتی میناکاری اصفهان یا تندیس های آن در انواع مختلف با قیمت بسیار عالی خریداری کنید و مجبور به صرف هزینه های گزاف بابت کالاهای لوکس نباشید.

فروش ظروف میناکاری اصفهان

در خرید عمده هدایای تبلیغاتی و تندیس های صنایع دستی برای سازمان ها و ارگان های مختلف امکان سفارشی سازی محصولات مثل درج نان و نشان تجاری یا لوگو یا حک با لیزر در بخش پایه چوبی نیز فراهم شده ضمن اینکه تخفیف های بسیار ویژه ای نیز در نظر گرفته شده اند.شما عزیزان تنها کافیست برای خرید یکی از محصولات میناکاری اصفهان با همکاران واحد فروش ما تماس بگیرید تا پس از دریافت مشاوره رایگان و ارائه نقطه نظرات و سفارشی سازی های مدنظر خود، بهترین و مناسب ترین محصول را سفارش دهید.میناکاری اصفهان، مرغوب ترین و با کیفیت میناکاری را از سایت بازار هدیه تهیه کنید.

 

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
بازار هدیه
Product Name
میناکاری اصفهان جلوه زیبایی هنر ایرانی

1 Comment

  1. بازتاب:فروش عمده میناکاری اصفهان | خرید عمده میناکاری اصفهان با قیمت تولیدی در تهران | بازار هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *