فهرست بستن

زیورآلات میناکاری اصفهان

زیورآلات میناکاری

زیورآلات میناکاری بهترین جایگزین از نظر زیبایی، قدمت و اصالت برای زیورآلات ساخته شده از جنس طلا و نقره است که در سایت فروشگاه صنایع دستی اصفهان با بهترین قیمت و تنوع به فروش می رسند. فروشگاه صنایع دستی اصفهان به کمک کارگاه های تولید اختصاصی و حذف افراد واسطه قیمت بسیار بهتری را برای مشتریان در نظر گرفته است.

تماس با واحد فروش: 09019277512

زیورآلات میناکاری با قدمتی کهن

زیورآلات میناکاری بخاطر توانایی پیاده سازی این هنر بسیار زیبا بر روی جواهرات مثل طلا و نقره پدید آمده است که قدمت آن بسیار زیاد است و از فلز مس نیز برای ساخت میناکاری به شکل تندیس، هدایای تبلیغاتی و ظروف مختلف استفاده می شود.زیورآلات میناکاری شده را متناسب با سلیقه خانم ها تولید می کنند که همیشه علاقه وافری به این دسته از صنایع دستی داشته اند و به آنها انرژی مثبتی منتقل می کند چرا که باعث زیبایی ظاهری و آراستگی آنها می گردد. زیورآلات میناکاری اصفهان در دوران کنونی که قیمت طلا بسیار افزایش پیدا کرده و تقریبا آرزوی داشتن سرویس و نیم ست های طلا و حتی انگشتر، گردنبند و غیره را بسیار کمرنگ کرده، جایگزین بسیار مناسبی است.

زیورآلات میناکاری
زیورآلات میناکاری

زیورآلات دست ساز میناکاری در سایت بازار هدیه از جنس زمینه مس بسیار مرغوب هستند که امکان خرید انواع میناکاری بر روی روکش های طلا و نقره نیز وجود دارد اما در این سایت فعلا در این زمینه خدمات این چنینی عرضه نمی گردد.لذا کسانی که دوست دارند گردنبند، گوشواره و غیره به شکل زیورآلات استفاده کنند اما توان پرداخت هزینه های مربوط به جنس طلا را ندارند، می توانند از زیورآلات میناکاری استفاده نمایند که قیمت بسیار مقرون به صرفه تری داشته و متناسب با توان مالی اکثر افراد تهیه شده و در عین حال همان حس آراستگی و زیبایی ظاهری را تا حد زیادی جبران می کند.

همانطور که گفتیم قدمت میناکاری روی زیورآلاتی مثل طلا و نقره بسیار طولانی است و به طور دقیق به هزاران سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد که در آن طبقه اشراف و پادشاهان برای زینت خود و همسران و طبقات دربار از آنها استفاده می کردند که در آن دوران طبقات عادی جامعه بجز تاجران امکان تهیه آنها را نداشتند اما امروزه به کمک پیشرفت میناکاری و پیاده سازی آن بر روی زمینه مسی، امکان خرید آن برای همگان فراهم شده است. ضمنا در طی مدتی که زیورآلات میناکاری توانسته اند با طرح و نقش متنوع و بسیار زیبای خود جای مستحکمی بین صنایع دستی ایجاد کنند، دوستداران و علاقه مندان به هنرهای صنایع دستی نیز استقبال بسیار زیادی از آن داشته اند چرا که علاوه بر مصارف شخصی می توان از آنها به عنوان هدایایی خاص نیز استفاده نمود.

 

زیورآلات میناکاری
زیورآلات میناکاری

آموزش میناکاری زیورآلات

همانطور که شیوه های اولیه تولید زیورآلات میناکاری به هزاران سال قبل از میلاد مسیح مربوط می شود که در آن از طلا و نقره استفاده می کردند و به کمک هنر میناکاری روی آنها را تزئین می نمودند و سپس به شکل گردنبند، انگشتر و غیره عرضه می شد که یقینا ارزش آن بسیار زیاد بود. تولید زیورآلات میناکاری هم به کمک دستگاه یا روش ماشینی امکان پذیر است و هم به کمک دست که قطعا قیمت زیورآلات میناکاری دست ساز قیمت بیشتری دارند چرا که ارزش مادی و هنری بسیار بالاتری پیدا کرده اند. ضمنا هنرمندان و اساتید به کمک دست بهتر می توانند نقوش و طرح های مختلف را پیاده سازی کرده و متناسب با نوع سفارشات و شکل زیورآلات، ایده های جدید و تغییرات لازم را اعمال کنند.

از طرفی دیگر زیورآلات میناکاری که کار دست باشند همراه با شناسنامه تولید محصول هستند و همه افراد به جز اساتید و هنرمندان با سابقه و حرفه ای در زمینه میناکاری توان انجام چنین کاری ندارند لذا می توان نسبت به کیفیت ساخت و ماندگاری آن اطمینان داشت در حالی که در نوع ماشینی، امکان تولید زیورآلات میناکاری شده برای افراد با سابقه کم و غیر حرفه ای نیز وجود دارد.در هر صورت نکات گفته شده مطرح شدند تا در خرید زیورآلات میناکاری نسبت به اصل و مرغوب بودن و دست ساز بودن محصولات اطمینان داشته باشید و از فروشگاه معتبر خرید نمایید.

زیورآلات میناکاری به دو شیوه تولید می شوند که در این بخش قصد آموزش آن را به شما عزیزان داریم:

1- میناکاری سرد
این شیوه برای تولید و ساخت زیورآلات میناکاری تلاش و وقت بیشتری نیاز دارد و بسیار ارزشمندتر است و به این دلیل نام سرد به آن داده اند چون پخت در کوره وجود ندارد و خبری از گرمادهی نیست اما بخاطر اینکه شاید برای هر تکه از جواهرات ساعت ها زمان برده شود و با دقت کار پیش می رود، ظرافت و زیبایی میناکاری انجام شده روی زیورآلات بسیار بیشتر است و اساسا قیمت زیورآلات میناکاری در این روش بالاتر است.در این شیوه، استاد میناکار در مرحله اول ساخت زیورآلات میناکاری، رنگ مخصوص میناکاری برای زیورآلات را با نسبتی مشخص که تنها این افراد از آن سراغ دارند، با هاردنر یا سخت کننده قاطی می کند تا بر روی سطح زمینه مسی کشیده شود. ضخامت مورد نیاز که برای بر روی سطح ظرف کشیده شود مقدار خاصی است که تنها استاد میناکار از آن مطلع است.

برای کشیدن رنگ ها نیز از ابزارهای نوک تیز ولی ساده استفاده می شود تا کیفیت آن افت پیدا نکند که بسته به سلیقه و درخواست مشتریان و همچنین سلیقه استاد میناکار، برای طراحی نقوش و رنگ زیورآلات میناکاری، از ترکیبات استفاده خواهد شد.در این شیوه همانطور که گفتیم خبری از گرمادهی در کوره نیست و به کمک هاردنر تثبیت رنگ اتفاق می افتد که مدت زمان انتظار لازم نیز 48 ساعت است. جالب است بدانید که در این شیوه، دوام و ماندگاری ظروف بسیار بیشتر است.

2- میناکاری گرم
نوع دوم روش ساخت زیورآلات میناکاری به میناکاری گرم شهرت دارد. در این روش، از پودرهای نرم و با کیفیت که در آنها اثراتی از ناخالصی و یا گلوله شدن وجود نداشته باشد استفاده می گردد که طبق نسبت خاصی که تنها استاد میناکار از آن مطلع است، با آب ترکیب کرده و مایع غلیظی از آن می سازد که برای این نوع از میناکاری و حرارت دیدن در کوره استفاده می شود و به همین دلیل به میناکاری گرم شهرت پیدا کرده است.در مرحله بعد، این مایع غلیظ بر روی سطح زیورآلات کشیده می شود و سپس حرارت دهی در کوره آغاز می گردد تا رنگ کاملا خشک شده و تثبیت گردد و این عمل شاید نیاز به ده ها بار تکرار داشته باشد چون باید کاملا استحکام و ماندگاری پیدا کند و سطح آن ظاهر شفاف و براقی داشته باشد.

این روش ساخت زیورآلات میناکاری مقداری پیچیده تر است چون علاوه بر درصد ترکیب آب و پودر رنگی، میزان حرارت داخل کوره و زمان حرارت دهی در کوره نیز کاملا تجربی بوده و فقط اساتید مربوطه از آن مطلع هستند در غیر این صورت یا رنگ میناکاری می سوزد، یا اینکه شفافیت خاصی نخواهد داشت و کیفیت آن از بین خواهد رفت.

انواع زیورآلات میناکاری

زیورآلات میناکاری که بهترین جایگزین برای زیورآلات از جنس طلا و نقره دارای تنوع قابل قبولی می باشند که به آنها اشاره می کنیم:

انگشتر میناکاری

این مدل قابل استفاده برای خانم ها و آقایان است که حتما باید با توجه به سایز انگشتان و دست خریداری شود. ضمن اینکه با توجه به تنوع طرح و نقش باید متناسب با سلیقه شما باشد.

دستبند میناکاری

در خرید این نوع محصولات باید به سایز مچ دست دقت داشت و معمولا سایز آن باید بزرگتر باشد تا در اثر کشیده شدن دچار پارگی نگردد.

گوشواره میناکاری

در خرید این دسته از محصولات باید طرح و مدل آن کاملا توجه شود و باید به شکل ست با دستبند خریداری شود.

نکته: در سایت بازار هدیه، زیورآلات میناکاری به فرم گوشواره و دستبند، با طرح و نقش های مختلف و قیمت بسیار عالی به فروش می رسند.
نکته: کلیه محصولات زیورآلات میناکاری از جنس مس کاملا مرغوب و با درجه خلوص عالی ساخته می شوند و به همین دلیل دوام و ماندگاری بسیار بالایی داشته و سطح کاملا شفاف و براقی دارند. ضمنا با توجه به اینکه سایت بازار هدیه دارای کارگاه های اختصاصی تولید است و زیر نظر اساتید برتر به تولید زیورآلات میناکاری پرداخته می شوند کیفیت آنها تضمین شده است.

زیورآلات میناکاری
زیورآلات میناکاری

قیمت زیورآلات میناکاری

قیمت زیورآلات میناکاری در سایت بازار هدیه با توجه به نوع محصول انتخابی متفاوت است اما با توجه به اینکه کلیه محصولات زیر نظر اساتید برتر این شاخه از صنایع دستی در کارگاه های وابسته به این مجموعه تولید می شوند، افراد واسطه حذف شده و قیمت ها بسیار مناسبتر هستند ضمن اینکه همراه هر کالا، شناسنامه محصولات نیز ارسال می گردد که تضمین کیفیت نیز هست.در سایت بازار هدیه برای کمک به مشتریان و علاقه مندان به این حوزه از صنایع دستی، تا حد امکان کلیه قیمت ها پایینتر آورده شده تا همه بتوانند از این زیورآلات استفاده کنند در حالی که ارزش مادی و فرهنگی و هنری زیورآلات میناکاری بسیار بیشتر از این عدد است.

مشتریان عزیزی که به این محصولات علاقه مند هستند می توانند در هر ساعتی از شبانه روز که مایل باشند، حتی در روزهای تعطیل، سفارش خود را به شکل آنلاین و در کمترین زمان ممکن به ثبت برسانند تا در یک بسته بندی شکیل و کاملا امن، داخل بسته بندی های وکیوم ارسال گردد. ضمنا مطابق با روال کاری همیشه در خریدهای عمده، تخفیف های ویژه ای برای زیورآلات میناکاری در نظر گرفته شده است.ضمنا در صورتی که برای خرید خود نیاز به کمک و راهنمایی در هر زمینه ای داشته باشید، همکاران ما در واحد فروش آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان هستند.زیورآلات میناکاری از نوع گردنبند، بهترین جایگزین برای زیورآلات از جنس طلا و نقره است.

 

بازار هدیه    bazarehediye.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *