فهرست بستن

فروش عمده میناکاری اصفهان

فروش عمده میناکاری اصفهان

صنایع دستی ایرانی نه فقط نزد ایرانیان، که برای تمام جهان از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است. بسیاری از فنون و مهارت هایی که در ساخت صنایع دستی ایرانی استفاده می شوند، قدمتی چند هزار ساله دارند و چیزی بیشتر از صرفا یک کالای هنری یا مصرفی هستند. یکی از این فنون، میناکاری است که قدمت آن چیزی در حدود پنج هزار سال می باشد.در میناکاری، طرح و نقوش مختلف روی سطح ظروف و ابزارآلات مسی، نقره ای،‌ طلایی و حتی سفالی رسم می شوند و این ظروف را به شکل خارق العاده ای تزئین می کنند. میناکاری اصفهان یکی از اصیل ترین و محبوب ترین انواع میناکاری در ایران می باشد و صنایع دستی اصفهان که با میناکاری تزئین شده اند، همواره جزو پر فروش ترین محصولات صنایع دستی بوده اند.اگر به دنبال محصولی هستید که علاوه بر زیبایی و کیفیت بالا، نمایانگر هزاران سال تمدن و هنر ایرانی باشد، صنایع دستی میناکاری اصفهان همان چیزی است که می خواهید. با توجه به تنوع بالای محصولات صنایع دستی اصفهان، شما می توانید حتی به صورت عمده با مناسب ترین قیمت این محصولات را تهیه نمایید.

تماس با واحد فروش: 09019277512

 

فروش عمده میناکاری اصفهان
فروش عمده میناکاری اصفهان

خرید عمده میناکاری

محصولات میناکاری شده، اصولا در دو دسته بندی از جنبه تولید قرار می گیرند. این دو دسته مینای خانه بندی و مینای نقاشی نام دارند.در مینای خانه بندی که به آن مینای سیمی نیز گفته می شود، از سیم یا همان مفتول های باریک و نازکی استفاده می شود. این سیم ها به شکل طرح و نقش مورد نظر خم می شوند و روی ظرف که ممکن است مسی، برنجی، نقره ای یا سفالی باشد چسبانده می شوند.بعد از چسباندن، روی آن ها با یک لعاب مخصوص شیشه مانند پوشش داده می شود. بعد برای آن که این سیم ها به خوبی به سطح ظرف پیوند بخورند،‌ ظرف را درون کوره ای با حرارت نزدیک به هزار درجه قرار می دهند.بعد از آن نوبت به رنگ آمیزی محصول می رسد و بعد از رنگ آمیزی، یک بار دیگر برای دقایقی کوتاه ظرف دوباره داخل کوره برده می شود.خرید میناکاری برای مشتریان در هر تیراژی امکان پذیر است. این روش میناکاری جزو روش های باستانی و قدیمی میناکاری محسوب می شود که ریشه آن به شهر اصفهان و هنرمندان این منطقه بر می گردد.

در مینای نقاشی که امروزه جزو میناکاری های محبوب به شمار می رود، مرحله رنگ آمیزی و رسم طرح و نقشه روی ظرف چندین بار تکرار می شود تا رنگ ها به شکل مطلوب خود را نشان دهند و طرح نهایی حاصل شود. در این روش ظرف یا ابزاری که قرار است روی آن میناکاری انجام شود، با توجه به شکلی که هنرمند میناکار قرار است روی آن رسم کند ساخته می شود. یکی از جذابیت های طرح و نقوش میناکاری، رنگ پس زمینه این طرح ها است. در اکثر ظروف و اشیاء میناکاری شده، رنگی که در پس زمینه دیده می شود آبی یا سبز رنگ است.این رنگ ها شباهت زیادی به رنگ آسمان دارند و باعث می شوند طرح یا نقشی که روی ظرف کشیده شده، مانند یک تابلوی نقاشی مینیاتوری باشد که در یک فضای باز رسم شده است. در واقع یکی از معانی واژه مینا، آسمان آبی رنگ است و بسیاری از کارشناسان معتقدند دلیل نام گذاری این هنر به میناکاری همین شباهت رنگ پس زمینه به رنگ آسمان است.

 

فروش عمده میناکاری اصفهان
فروش عمده میناکاری اصفهان

تولید تمام محصولاتی که در فروشگاه بازار مینا مشاهده می کنید توسط کارگاه های موجود در ایران و توسط استادان ایرانی انجام می شود. در واقع چیزی که باعث می شود این ظروف تنها چیزی بیشتر از یک وسیله تزئينی باشند، پشتوانه تاریخی و فرهنگی آن ها است.تمامی فنون و مهارت های فلزکاری مانند قلم زنی، میناکاری، ملیله کاری و غیره که برای ساخت و تزئين صنایع دستی اصفهان مورد استفاده قرار می گیرند، جزو هنر ها و مهارت هایی هستند که ریشه آن ها به ایران برمی گردد و سابقه چند هزارساله دارند.هر محصولی که با استفاده از این فنون و توسط استادانی که این فنون را از نسل های گذشته یاد گرفتند ساخته می شود، سند و نمادی است از قدمت و اصالت ذوق و هنر و تمدن ایرانی. با خرید این محصولات نه تنها باعث می شوید تا تولیدکنندگان ایرانی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند، بلکه کمک می کنید تا این هنر و فنون چند هزارساله همچنان بتوانند رونق خود را حفظ کنند و به نسل های بعدی نیز منتقل شوند.

صنایع دستی میناکاری

هنر میناکاری به طور گسترده برای تزئین انواع صنایع دستی و انواع ظروف و اشیاء به کار می رود. همانطور که اشاره شد اغلب بشقاب هایی که میناکاری روی آن انجام می شود،‌ جنس مس هستند و بشقاب های مسی میناکاری شده جزو محصولات پرفروش میناکاری اصفهان به حساب می روند. این بشقاب ها هم به شکل قاب شده و هم در جعبه مخصوص با بسته بندی زیبا و لوکس ارائه می شوند. ست ها و نیم ست های میناکاری شده یکی دیگر از محصولات محبوب در فروشگاه بازار مینا هستند. این ست ها معمولا شامل بشقاب و گلدان های مسی میناکاری شده می شوند و در انواع مختلف با کیفیت ها و قیمت های مختلف به فروش می رسند. یکی دیگر از انواع صنایع دستی میناکاری اصفهان که چه به عنوان هدیه و چه به عنوان محصولی تزئینی و با هویت برای منزل خودتان کاملا ایده آل است، تابلو های سه بشقابی مشبک میناکاری شده هستند. این محصول به عنوان یک تابلو چوبی بزرگ که در مرکز آن سه بشقاب با میناکاری های ظریف و بی نظیر که اثر دست هنرمندان ایرانی است قرار داده شده، برای تزئین هر مکانی مناسب است.

 

فروش عمده میناکاری اصفهان
فروش عمده میناکاری اصفهان

البته تمام محصولات میناکاری صرفا جنبه زیبایی و تزئينی ندارند. بعضی از ظروف میناکاری شده به خصوص آن هایی که زیرساخت آن ها از سفال است و میناکاری روی سفال انجام گرفته، کاملا کاربردی نیز هستند و می توانید از آن ها به عنوان بخشی از وسایل خانه خود استفاده نمایید.چیزی که باعث می شود همه این انواع صنایع دستی میناکاری دارای ارزشی مضاعف شوند،‌ دست ساز بودن آن ها است. همه مراحل ایده پردازی و اجرا و خلق این طرح ها و نقوش زیبا و بی نظیر روی ظروف مختلف توسط استادکاران ماهر و با تجربه اصفهانی انجام می شود. شما نمی توانید دو اثر متفاوت میناکاری شده که توسط دو استاد متفاوت روی آن ها کار شده است را پیدا کنید که دقیقا مشابه همدیگر باشند. چرا که هر هنرمند، به روش خودش این طرح و نقش ها را ایجاد می کند و نحوه اجرای میناکاری او تنها منحصر به خود آن هنرمند است. تکنیک اجرای میناکاری در واقع مانند اثر انگشت هر فرد، یکتا بوده و هیچ دو استادکاری نمی توانند یک طرح را به شکل کاملا یکسان اجرا کنند.

همین امر باعث می شود تا تمام صنایع دستی که در آن ها از میناکاری اصفهان برای تزئین استفاده شده، در نوع خود بی نظیر باشند و هیچ نمونه مشابهی از آن ها وجود نداشته باشد. به عبارت دیگر، یکی از دلایلی که باعث می شود ظروف میناکاری شده گزینه ای کاملا ایده آل و جذاب برای هدیه و کادو باشند،‌ این است که شما می توانید مطمئن باشید که آن هدیه، دیگر هیچ نمونه دیگری در جهان ندارد.

فروش عمده صنایع دستی

در بین محصولات تزئينی که ارزش معنوی بالایی نیز داشته باشند،‌ صنایع دستی ایران و به خصوص اصفهان نسبت به نمونه های خارجی و وارداتی از قیمت کمتری برخوردار هستند.همچنین این محصولات به دلیل اصالت و قدمتی که پشت تکنیک های به کار رفته برای ساخت آن ها وجود دارد، از ارزش فرهنگی و تاریخی ویژه ای برخوردار هستند که باعث می شود به خصوص برای شهروندان ایرانی، داشتن آن ها معنای خاصی دارد و لذت بخش است.
همه این ها باعث می شود تا خرید عمده میناکاری اصفهان چه به عنوان هدیه های سازمانی برای ارگان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و یا به عنوان کلکسیون شخصی،‌ کاملا ایده آل باشد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دیجیتالی شدن بخش بزرگی از زندگی روزمره، برای خرید محصولات صنایع دستی نیز می توانید از همین ابزارها کمک بگیرید. شما بدون آن که لازم باشد به شکل فیزیکی در فروشگاه های صنایع دستی اصفهان حضور یابید، می توانید با استفاده از وب سایت فروشگاه اینترنتی بازار مینا به تمام انواع صنایع دستی دسترسی داشته باشید و هر کدام را که می خواهید به مقصد هر نقطه از ایران سفارش دهید.شما می توانید انواع مختلف صنایع دستی میناکاری شده را با زیر ساخت های متنوع از جمله مس، برنج، نقره و سفال و با طرح و ها و نقش های بی شمار از فروشگاه اینترنتی بازار مینا چه به صورت عمده و چه به صورت تکی تهیه کنید. توجه داشته باشید که اگر قصد خرید عمده را داشته باشید، تخفیف ویژه نیز به شما تعلق می گیرد.همچنین می توانید با دنبال کردن بازار مینا در شبکه های اجتماعی و یا نصب اپلیکیشن و پیگیری اطلاعیه های موجود در سایت بازار مینا، از جشنواره های مختلف باخبر شوید و کد های تخفیف مختلف را برای خرید محصولات با تخفیف ویژه استفاده نمایید. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه همراه با شناسنامه مخصوص هر اثر به دست شما خواهند رسید که نشان از اصالت و کیفیت ساخت صنایع دستی مورد نظر شما است.

 

بازار هدیه    bazarehediye.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *